GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 8597077
*
nr 859 7077
Fat
2 st, BoFajans, längd: 19-27
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2013
kl 18:44:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 22:20:28
1
150 kr
11/11 09:58:33
1
200 kr
11/11 15:39:19
2
Vinnande bud
- Tema
11 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo fajans bobergs fajansfabrik bofajans fat keramik svensk keramik svenska keramiker
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:21
-
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:15
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:00
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42
*
Fat
Läs mer om 50/60-tal
nr 859 7077
Fat
2 st, BoFajans, längd: 19-27
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/11 22:20:28 | 1 | 150 kr |
11/11 09:58:33 | 1 | 200 kr |
11/11 15:39:19 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
11 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo fajans bobergs fajansfabrik bofajans fat keramik svensk keramik svenska keramiker
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:21 -
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:15 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:00
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42